Följ med på en rolig aktiveringspromenad på Forsön i Arbrå!
Slingan är 3 km men vi kommer att göra många avstickare ut i terrängen bland träd, buskar, stockar och stenar. Ni får utmaningar vid varje stopp som att balansera, gömma en leksak som hunden ska hitta, kott-utmaningen och mycket mer.
ALLA hundar kan vara med, stora, små, unga, gamla, spralliga, blyga, ja ni förstår vad jag menar. Alla aktiveringar och utmaningar kan anpassas till hundens förmåga. Vi håller det avstånd till varandra som hundarna behöver. Syftet med promenaden är inte prestation utan att ha roligt tillsammans och få inspiration till aktivering på promenader.Vi tar en paus och fikar tillsammans. Fika ingår till två- som fyrbenta.
🌱Stubb-parkour
🌱Tassar mot
🌱Skattgömmor
🌱Snåriga stigen
🌱Lottas kottlek
🌱Godisträd
🌱Sitta & glo
🌱Stockleken
🌱Leverpastejsök i backen
🌱Och lite till
Datum: söndag 18 oktober
Tid: kl. 10-12:30
Plats: Forsön i Arbrå
Pris: 350 kr/familj (Fika ingår)
Antal hundar: 10 stycken
Ta med en leksak och smarrigt belöningsgodis till vovven.
Swisha betalningen 350 kr vid din anmälan till 1233554029. Ange hur många som kommer och namn, ras, kön och ålder på hunden.
Varmt Välkomna & Voff!

